Dünya Bu Olayı Konuşuyor! Liverpool – Arsenal Maçında Futbolcuya Dirsek Atan Hakem Hakkında Verilen Karar

Liverpool ile Arsenal arasında oynanan ve büyük bir heyecan fırtınasına sahne olan karşılaşmanın devre arasında yaşanan olay tüm dünyayı şaşkına çevirmişti. Karşılaşmanın yardımcı hakemi Constantine Hatzidakis, Liverpool’un defasn oyuncusu Andrew Robertson’a dirsek atmış ve bu hareketiyle karşılaşmanın önüne geçmişti.

Liverpool ile Arsenal arasında oynanan Premier Lig mücadelesi 2-2 sona ermiş ve karşılaşmanın son dakikalarında yaşanan olaylar futbolseverler tarafından heyecanla takip edilmişti.

Karşılaşmanın devre arasında ise futbol sahalarında, özellikle de Premier Lig’de alışkın olmadığımız anlara sahne olmuştu.

Yan hakem Constantine Hatzidakis, kendisine itiraf etmeye gelen Liverpool futbolcusu Andrew Robertson’a dirsek attı.

Neye uğradığını şaşıran Robertson bu hareketin ardından takım arkadaşları tarafından zor sakinleştirildi.

Görüntülerin sosyal medyada da çok konuşulmasının ardından yardımcı hakem Constantine Hatzidakis hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında yardımcı hakemin hiçbir maçta görev alamayacak.

Yaşanan olayın ardından çenesini tutan Andrew Robertson ikinci yarıda da sahada kalarak Liverpool’un geri dönüşüne katkı yaptı. Andrew Robertson ilk yarının son dakikalarında sarı kart görmüştü.

Böyle bir olay Türkiye’de olsaydı neler yaşanırdı düşünebiliyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir