Fatih Altaylı’dan Cüneyt Özdemir’e Anket Göndermesi

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in tüm anketlerin Erdoğan’ı önde gösterdiği yorumuna Habertürk yazarı Fatih Altaylı’dan yanıt geldi.

Özdemir, YouTube hesabındaki programda dün “Bütün araştırmalarda AK Parti 1. çıkıyor. Bazen gerçeği görmemek Millet İttifakı’nın işine geliyor. AK Parti hala Türkiye’nin 1. partisi” değerlendirmesinde bulundu.

Özdemir’in bu yorumu Twitter’da gündem olurken, ünlü gazeteciye aday olarak bakıldığında Kemal Kılıçdaroğlu’nun anketlerde Erdoğan’ın önünde olduğu hatırlatıldı.

Özdemir’in anketlerle ilgili çıkışını bugün Habertürk yazarı Fatih Altaylı da köşesine taşıdı.

Altaylı yazısında  ‘Bazı iktidar yanlısı gazeteciler ya da İletişim Başkanlığı ile yakın ilişkideki yayıncılar, son günlerde anketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açık ara önde olduğu bilgisini yaymaya başladılar’ dedi.

Fatih Altaylı anket sonuçlarında Özdemir’in gösterdiği tablodan daha farklı bir sonuç gözüktüğünü vurgularken, Erdoğan’ı miting yapmama kararından vazgeçiren durumun da bu olduğunu söyledi.

Altaylı şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaten yoğun olan programı içinde bir de bu mitingleri yeniden yapmaya başlamasının maliyetini dün gece çok acı bir deneyimle öğrendik.”

“Cumhurbaşkanı’nın kazanmak için sağlığı pahasına yollara düşmüş olması ve kendini bu kadar riske atması, herhalde rahatça kazandığı söylenen bir seçimin sonucunu pekiştirmek için olmasa gerek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir