ABD’de kar fırtınası can aldı

ABD’de ülke genelinde yaşanan kar fırtınası ve zorlu hava koşulları sebebiyle birçok eyalette acil durum uyarıları verildi. Ulusal Hava Durumu Servisi, ülkenin bazı bölümlerinde en düşük sıcaklığın eksi 40 dereceleri gördüğünü ifade etti.

Yetkililer, Idaho ve Minnesota eyaletlerinde iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS), batıda Oregon’dan doğuda Maine’e kadar 70 milyon kişiyi kapsayan bölgede şiddetli kar yağışı beklendiğini, ülkenin bazı bölümlerinde en düşük sıcaklığın eksi 40 dereceyi gördüğünü vurgulayıp hava durumu uyarıları yayınladı.

UÇUŞLAR İPTAL, OHAL İLAN EDİLDİ

Louisiana Eyaleti Valisi Jeff Landry, önümüzdeki haftaya kadar etkili olacak kar fırtınaları ve düşük sıcaklıklar sebebiyle eyalette olağanüstü hal ilan ettiğini duyurdu. Landry, “Herkesi bu koşullara hazırlanmaya ve yerel yetkililerin tavsiyelerine kulak vermeye teşvik ediyoruz. Yol ekipleri yollarımızı açık tutmak için hazır bekliyor” dedi.

New York Valisi Kathy Hochul ise, New York eyaletini vuracak kar fırtınası öncesinde Ulusal Muhafızları harekete geçirdiğini ve New York’un batısı için olağanüstü hal ilan edeceğini söyledi. Chicago Havalimanı O’Hare, fırtınalar nedeniyle 850 uçuşu iptal ettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir